Wat te doen tegen prijsdruk?

Een vaste rubriek in het magazine is ‘8 Brutale Vragen’. Vandaag verschijnt ons decembernummer en daarin stellen Henk en Fred kritische vragen aan Peter Verstoep. Hij is trainer bij Kenneth Smit en geeft onder andere verkooptrainingen aan installateurs en mensen in de bouw.

Volgens Peter Verstoep werken installateurs vaak voor te lage prijzen. Dat is makkelijk gezegd, maar hoe moet het dan wel?

Peter Verstoep: “De klant heeft vaak geen voorstelling van wat een klus kost. Neem de klant daarom mee in het proces. Geef uitleg waar de prijs vandaag komt. Als de klant jou belt en je te duur vindt, probeer dan uit te leggen waar het verschil in prijs inzit.”

“Probeer ook eens met een klant aan tafel te zitten als hij geen project heeft. Je weet op die manier veel eerder wat er speelt bij hem. Je kunt daardoor vroegtijdig met technische oplossingen komen.”

Dit en nog veel meer handige tips lees je in ons decembernummer in de rubriek ‘8 Brutale Vragen’.

Terug naar overzicht