Wat doe jij met lichtarmaturen?

Uit het ‘Nationaal Verlichtingsonderzoek’ blijkt dat Nederlanders die kiezen voor een nieuwe lamp of verlichtingsarmatuur in huis, de oude vaak nog een tweede leven (68%) geven. Het grootste gedeelte belandt in een Kringloopwinkel (41%). Leuk feitje: vrouwen kiezen hier veel vaker voor dan mannen (48% vs. 35%).

Niet meer in de vuilnisbak
Ruim een derde van de oude armaturen wordt niet aangeboden voor hergebruik. Van het deel dat wordt weggegooid, belandt bijna een derde in de vuilnisbak. 37% wordt afgegeven bij de milieustraat of in de inleverbakken van Wecycle.

Volgens Gied van Hoorn, directeur van Stichting LightRec Nederland, verklaren deze onderzoeksresultaten deels waarom er nog maar weinig armaturen worden ingezameld voor recycling. Vanaf later dit jaar gelden ook consumentenarmaturen als ‘e-waste’ en moeten ze ingeleverd worden in de inzamelbakken. Die verplichting geldt pas als het armatuur echt niet langer bruikbaar is en daadwerkelijk wordt afgedankt.

Het onderzoek werd uitgevoerd onder 1.000 consumenten in opdracht van Stichting LightRec Nederland.

Bron: LightRec Nederland

Terug naar overzicht