Kennis LED nog onvoldoende

Kennisgebrek
Een onderzoek naar de kennis van consumenten in Nederland over LED-verlichting is uitgevoerd door ‘Met LED kan het’, een initiatief van Fedet en een aantal Nederlandse lichtproducenten. Daaruit blijkt weliswaar dat LED steeds populairder wordt in Nederland, maar tegelijkertijd maakt nog slechts eenderde van de consumenten volledig gebruik van LED in en om het huis. Een belangrijke oorzaak van deze lage score is het gebrek aan kennis over de voordelen van LED.
Onderschat
Zo denken veel mensen dat de terugverdientijd van LED (veel) langer is dan de één tot twee jaar die daar daadwerkelijk voor staat. Ook de besparing op energie door verlichting met LED wordt door veel consumenten onderschat. Dat is ruim vijftig procent, terwijl meer dan de helft van de ondervraagden minder dan dertig procent denkt. Ruim tweederde van de consumenten weet niet dat LED-lampen 16 tot 20 jaar meegaan en de helft denkt dat het gebruik van LED geen invloed heeft op het energielabel van een woning.
Helpen
Kennis over LED moet vergroot worden, stelt ‘Met LED kan het’. De Nederlandse overheid doet dat onder meer met de campagne ‘Zet ook de knop om’. Maar ook voor lichtbedrijven en installatiebranche ligt daar een rol. Zeker installateurs kunnen hun klanten informeren over LED-verlichting en adviseren over een duurzaam lichtplan in huis.
Henk & Fred Event
Hugo blom geeft namens de Fedet tijdens het Henk & Fred Event een presentatie over ‘Met LED kan het’. Op donderdag 21 september om 11.00 uur speelt Hugo in op het besparingspotentieel van LED verlichting en slimme verlichtingsplannen. Deze hands-on presentatie geeft je inzicht in waar je op moet letten bij een lichtplan en handige tips voor maximale besparingen met LED. Daarnaast verwijst hij naar de campagne van de Nederlandse Licht Associatie met de campagne ‘Met LED kan het’ en de gelijknamige website.
Wil je hierbij aanwezig zijn? Bestel dan snel je gratis toegangsticket via www.henkenfredevent.nl.
Terug naar overzicht
