Ken jij de Ecoliner al?

Het gas vervangen? Volgens uitvinder Will Schottman uit Hardenberg kan zijn Reduxion Ecoliner makkelijk de gasgestookte cv-ketel vervangen in elke woning. De elektrische Ecoliner is ontwikkeld om een antwoord te geven op de vraag om definitief het gasverbruik op 0 te krijgen.

Geen ingrijpende werkzaamheden
Hoe de Ecoliner precies werkt, houdt Schottman nog voor zich. Maar de vinding is gebaseerd op ‘lichtimpulsen en een samensmelting van technieken’ waarvoor hij inmiddels drie patenten heeft. In combinatie met zonnepanelen ontstaat een energieneutraal verwarmingssysteem voor bedrijven en woningen.

De Ecoliner werkt op stroom en kan de opgebrachte warmte met een efficiëntie van 99,5 procent overbrengen naar bijvoorbeeld vloerverwarming, radiotoren of laag temperatuur blazers in industriehallen. Het apparaat kan een besparing tot wel 40% ten opzichte van gas realiseren. En er zijn geen ingrijpende werkzaamheden in of rond het gebouw nodig. De Ecoliner wordt aangesloten op het bestaande leidingensysteem.

Gasmeter op 0 bij Zeus
De eerste installatie werkt inmiddels bij Zeus Metaal in Hardenberg. Het plan is om een productielijn op te zetten om vanaf september voor de particuliere markt de Ecoliner te gaan produceren. Het apparaat gaat voor de particulier €2.000,- tot €2.300,- kosten en is daarmee een stuk goedkoper dan bijvoorbeeld een warmtepomp.

Bron: Reduxion

Terug naar overzicht